Zpráva ze soutěže ve Zdislavicích

Vytisknout
Zveřejněno středa 28. srpen 2013 6:59

V sobotu 24.8.2013 jsme se sešli na 7.kole pátého ročníku Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem ve Zdislavicích. Jelikož tento víkend probíhalo MČR v požárním sportu v Mladé Boleslavi, chyběl na této soutěži lídr kategorie muži Chářovice A a jejich věrná fanynka a rozhodčí BNL Eliška Kubásková. Do Zdislavic se sjelo 26 družstev mužů a 12 družstev žen.

Již tradičně začínali muži hasiči. Na „rozstřelový“ čas jsme si museli počkat až do startovního čísla 6, které mělo družstvo z Daměnic. To s časy LP 18,05 a PP 17,67 obsadilo třetí místo. Hned poté přišli na řadu domácí borci Zdislavice A, kteří s časy LP 17,40 a PP 17,32 brali zlaté medaile. Startovní číslo 8 Tomice A se se svými časy LP 19,15 a PP 18,42 ještě vešlo do rozstřelu a skončilo na pátém místě. Následovalo plno časů nad 20, 30, 40, ale i 50 vteřin. Až ke konci startovního pole mužů jsme mohli vidět ještě 2 vydařené pokusy. Kluci z Radětic obsadili s časy LP 17,59 a PP 17,73 krásné druhé místo. Nepopulární bramborová medaile zbyla na borce z Jankova, kteří však minulý víkend vyhráli jedno kolo extraligy. Tentokrát předvedli časy LP 18,61 a PP 17,84. Neplatné pokusy měla družstva Zdislavice Veteráni, Záhoří B a Načeradec B. Po vylosování dvou družstev, která již odjela na jinou soutěž, nakonec divoká karta padla na Přibyšice.

U děvčat jsme mohli vidět pouze 2 útoky „pod 20“. O první se postaraly holky z Daměnic A, které daly krásné časy LP 17,35 a PP 17,48, vylepšily si tak osobní rekord a zajistily si první místo. Druhý pak předvedly jejich kolegyně z „béčka“, LP 18,56 a PP 18,18 a obsadily místo druhé. Rozstřelovou pětku ještě doplnilo družstvo z Louňovic s časy LP 20,16 a PP 20,53, dále Tomice B s časy LP 20,61 a PP 20,72 a Malovice s osobním rekordem LP 20,77 a PP 19,77. I v kategorii žen jsme byli svědky dvou neplatných pokusů a to u děvčat z Martinic a z Dalov. Divokou kartu tentokrát dostalo družstvo ze Střezimíře.

V rozstřelu mužů se nejlépe předvedli borci z Radětic a časy LP 15,36 a PP 15,45 jim zajistili výhru soudku zlatého moku od našeho sponzora benešovského pivovaru Ferdinand. Kromě 28 bodů za první a druhé místo v základním kole putovala do Daměnic i výhra v rozstřelu žen. Tentokrát se však prosadilo „béčko“ s časy LP 18,46 a PP 18,70.

Ve Zdislavicích byla oceněna i družstva, která přijela bojovat se strojem PS12 bez úprav. Nejlepší byli kluci z Drahňovic s časy LP 36,06 a PP 34,58.

Sedmému kolu se bohužel nevyhnulo zranění. Vítězství Radětic v rozstřelu bylo vykoupeno vykloubeným palcem chlapce na rozdělovači. Přejeme brzké uzdravení!

Chářovice A i nadále suverénně vedou v průběžném pořadí v kategorii mužů. Ani u žen se nic nemění. Průběžně první jsou stále Daměnice A.

Teď bude následovat dvoutýdenní pauza a v sobotu 7.9. se opět všichni sejdeme, tentokrát v Bystřici u Benešova.